کش سپریتور ارتودنسی

متخصص ارتودنسی شما می خواهد درمان ارتودنسی ثابت شما را شروع کند و جلسه ای جهت گذاشتن کش سپریتور ارتودنسی یا کش جداکننده به شما داده است و میخواهید بدانید این کش چیست. این کش نوعی الاستیک است که بین دندان های خلفی قرار می گیرد تا بین آنها را باز کند که در جلسه بعدی بتوان بند روی این دندانها قرارداد که معمولا یک تا دوهفته قبل از گذاشتن بند ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی برای شما گذاشته می شود. زیرا بندها دارای ضخامت می باشند که اگر بین دندانها فاصله نباشد نمی توان بندها را جا زد.
در این سایت جذاب ترین مقالات در مورد ارتودنسی و دندانپزشکی را با جستجو در بخش مقالات خواهید یافت پیشنهاد ما به شما مطالعه در این بخش است به طور حتم بسیار برایتان مهیج خواهد بود

کش سپریتور ارتودنسی | دکتر فرهاد صدرالدینی

کش سپریتور ارتودنسی | دکتر فرهاد صدرالدینی

متخصص ارتودنسی

هنگامی که متخصص ارتودنسی کش جداکننده را برای شما می گذارد ، توصیه می شود از خوردن غذاهای چسبناک خودداری کنید ، چون اگر شل شده باشند ، آنها را خارج می کند. اگر درد دارید ، در چند روز اول از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید و لقمه های کوچکتر بخورید و دندانهای محل کش را نخ نکشید. البته توصیه می شود بیمار به خوبی مسواک بزند ، زیرا که مسواک باعث خارج شدن کش سپریتور ارتودنسی نمی شود. در بعضی از موارد که جا زدن این کش ها توسط متخصص ارتودنسی سخت باشد ، توسط سیم های برنجی که پیچانده می شوند بین دندانها فاصله ایجاد می شود. معمولا دندانهایی که فشرده تر هستند یا دندان افراد بالغ درد بیشتری را تجربه می کنند. البته نگران نباشید ، این درد کاملا قابل تحمل می باشد. درهرحال اگر کش های جداکننده ارتودنسی شما ناخواسته خارج شد با مطب متخصص ارتودنسی خود تماس بگیرید تا برای شما ملاقاتی را جهت جا زدن مجدد آن در نظر بگیرند.