ارتودنسی بزرگسال تاثیر زیادی بر بهبود کیفیت زندگی این رده سنی جامعه دارد. کاهش نامرتبی دندان ها در این افراد باعث کاهش خطر پوسیدگی و مشکلات لثه می‌شود. از طریق افزایش زیبایی اعتماد به نفس فرد بیشتر می‌شود که در نهایت باعث بهبود شرایط زندگی و فرصت های شغلی برای بیمار می‌شود. با تکنیک های نوین ارتودنسی تقریبا انجام ارتودنسی در تمام سنین امکان پذیر است که با لبخند و چهره زیباتر فرصت های اجتماعی بیشتری داشته باشید.

ارتودنسی بزرگسال:

همانطور که در سایر مقالات این سایت هم گفتیم دندان های روکش شده و عصب کشی شده منعی برای انجام ارتودنسی نیست. البته با رعایت موارد خاص از طرف دکتر ارتودنسی و بیمار کاملا درمان‌های ارتودنسی برای بزرگسالان امکان پذیر است. تقریبا همه انواع ارتودنسی از ارتودنسی متحرک تا ثابت، براکت فلزی و براکت سرامیکی، ارتودنسی از پشت دندان و پلاک های شفاف ارتودنسی در بزرگسالان قابل انجام می باشد، ولی در نظر داشته باشید به علت سخت شدن استخوان در این سنین معمولاً حرکت دندان ها سخت تر است. در این رده سنی درمان صحیح ارتودنسی می تواند شش ماه تا نه ماه طولانی تر باشد. البته در این مورد تفاوت فردی زیادی بین بیماران مختلف وجود دارد. اگر در رده سنی بزرگسال قرار دارید قبل از هر اقدام جهت مرتب کردن دندان‌ها با متخصص ارتودنسی خود تماس بگیرید تا با عدم انجام درمان‌های غیر تخصصی و ناصحیح که همراه با کشیدن نابجای دندان ها و یا تراش آنها می باشد برای همیشه شانس درمان موفق ارتودنسی را از دست ندهید.

ارتودنسی متحرک بزرگسالان:

ارتودنسی متحرک بزرگسالان معمولاً به صورت پلاک های شفاف می باشد که به عنوان ارتودنسی نامرئی شناخته می شوند، معمولا ضعیف تر از انواع معمول ارتودنسی بوده و در نتیجه برای کودکان توصیه نمی شود معمولا هر پلاک متحرک ساخته شده برای دو هفته توسط بیمار استفاده می شود. البته امکان برگشت با این درمان ها بیشتر است. پس پلاک متحرک ساخته شده به عنوان نگهدارنده پس از درمان ارتودنسی باید مدت های بسیار طولانی برای شب ها استفاده شود. باقی موارد را در مقاله ارتودنسی نامرئی در بخش مقالات بیابید.