انواع براکت ارتودنسی

اگر مایل به انجام ارتودنسی ثابت هستید باید بدانید انواع براکت ارتودنسی مختلفی موجود می باشد که می توان به اختصار به براکت های سرامیکی ، براکت های کروم کبالت ، براکت از جنس طلا ، براکت پشت دندانی ، براکت های پلاستیکی و انواع براکتی که سیستم بسته شدن درون خود براکت تعبیه شده است اشاره كرد و در نهایت معمول ترین براکت ارتودنسی همان براکت های استین لس استیل می باشند. در مورد انواع براکت هاي ارتودنسی باید از موارد زیر آگاه باشید:

انواع براکت ارتودنسی | دکتر فرهاد صدرالدینی

انواع براکت ارتودنسی | دکتر فرهاد صدرالدینی

ارتودنسی

از میان انواع براکت ارتودنسی انواع استین لس استیل که از جنس آهن ضدزنگ می باشند شایع ترین و شاید قوی ترین نوع براکت های ارتودنسی هستند. در مجموع براکت های غیرشفاف معمولا ارزان تر و قوی تر در درمان می باشند که مي تواند سیستم بسته شدن درون خود براکت ارتودنسی تعبیه شده است. یعنی بجای کش که سیم های ارتودنسی را به درون براکت می فشارد ، خودشان به صورت کشویی دریچه ای دارند که سیم را درون براکت می فشارد.

در نهایت این که مزایا و معایب هر یک از انواع براکت ارتودنسی چه می باشد بحثی کاملا تخصصی می باشد که در سایر مقالات به آن می پردازیم. ولی بهترین راه برای تشخیص این است که از متخصص ارتودنسی معتبرخود مزایا و معایب هریک را بپرسید تا بدون در نظر داشتن موارد مالی شما را در این زمینه راهنمایی کند.

ارتودنسی نامرئی

اگر براکت های شفاف را می خواهید استفاده کنید ، براکت های شفاف معمولا گران تر هستند و کارکردن با آنها دشوار بوده و به مراقبت بیشتری احتیاج دارند.

براکت ارتودنسی نامرئی | دکتر فرهاد صدرالدینی

براکت ارتودنسی نامرئی | دکتر فرهاد صدرالدینی

براکت های لینگوال در داخل دندانها قرار می گیرند و می توانن برای زبان مشکل ایجاد کنند و مطمئنا گران هستند. انواع ارتودنسی که پلاک های شفاف هستند معمولا شامل ۱۸ تا ۳۰ پلاک شفاف می باشند که هر دو هفته عوض می شوند که نیاز به لابراتوار مناسب جهت ساخت این پلاک های شفاف می باشد. ضمنا این پلاک های شفاف متحرک در حرکت ریشه دندان ضعیف می باشند.