قدیمی ترین روش ارتودنسی شفاف، استفاده از براکت های شفاف و سفید سرامیکی می‌باشد که در عمل از این طریق باعث کاهش دیده شدن دستگاه‌های ارتودنسی می شود. البته به علت مشکلات فراوان سیم های روکش دار همرنگ دندان، در نهایت سیم هایی که در ارتودنسی سرامیکی به کار می‌رود فلزی می باشد که میزان دیده شدن این نوع ارتودنسی نامرئی را افزایش می دهد، ولی در میان انواع ارتودنسی نامرئی ارتودنسی سرامیکی آزمایش خود را بیشتر از همه پس داده است. متخصص ارتودنسی می تواند به بهترین صورت مزایا و معایب ارتودنسی سرامیکی را برای شما شرح دهد. هر چند این مقاله به طور خلاصه به آن می‌پردازد:

براکت های سرامیکی ارتودنسی:

انواع براکت های سرامیکی ارتودنسی می‌تواند به دو مدل مونوکریستالی که شفاف هستند و برای افرادی که دندان های سفید دارند توصیه می شود و انواع پلی کریستالی که شیری رنگ هستند و برای افرادی که دندان های تیره تری دارند به کار می رود. مهم ترین مزیت ارتودنسی سرامیکی نامرئی بودن و زیبایی بیشتر آنها می باشد. ولی در کل دارای معایب زیر می باشند:

کار با این مکانیک ها معمولاً طولانی تر می باشد، چون به علت شکنندگی جنس چینی، معمولاً دکتر ارتودنسی از نیروهای کمتری استفاده می‌کند که باعث طولانی‌تر شدن زمان درمان می شود. همچنین این براکت ها به علت شکنندگی حجیم تر ساخته می شوند، پس امکان تحریک بافت نرم و یا برخورد با دندان های فک مقابل بیشتر است و در کودکان زیاد توصیه نمی شوند و در نهایت همه اینها باعث افزایش قیمت ارتودنسی سرامیکی می‌شود که یکی از معایب مهم آن است.

هزینه ارتودنسی سرامیکی چقدر است؟

به تمام دلایلی که در بالا گفته شد و همچنین پروسه سخت تر ساخت دستگاه های سرامیکی هزینه ارتودنسی سرامیکی از روش‌های معمول ارتودنسی بیشتر می باشد و در نظر داشته باشید شما این هزینه بیشتر را فقط به علت نامرئی تر شدن درمان ارتودنسی پرداخت می کنید. برای تصمیم گیری راجع به ارتودنسی سرامیکی مشورت با متخصص ارتودنسی بهترین راه است.