ارتودنسی از پشت دندان یکی از روش های ارتودنسی نامرئی بوده که توسط متخصص ارتودنسی قابل انجام می باشد. در این روش براکت ها و سیم ارتودنسی به پشت دندانها متصل می‌شود و در حالت عادی از روبرو قابل مشاهده نیستند. البته اگر به دنبال این روش ارتودنسی نامرئی باشید در نظر داشته باشیم این روش درمانی به علت پیچیدگی مکانیک های ارتودنسی استفاده شده توسط دکتر ارتودنسی از قیمت بالاتری برخوردار است و همچنین قرار گرفتن سیم و براکت ها در پشت دندانها در طول زمان باعث آزردگی زبان می شود.

ارتودنسی از داخل:

کار کردن برای متخصص ارتودنسی وقتی سیم و براکت های ارتودنسی پشت دندان ها قرار گرفتند دشوار می باشد و نیاز به وقت بیشتری جهت ویزیت و طولانی تر شدن جلسات می‌ شود. همچنین چون در پشت دندانها انجام میشود لکه های ایجاد شده در اثر بهداشت در پشت دندانها مخفی می‌ماند. این روش درمان می تواند باعث مشکل در صحبت کردن شود و اگر کار اداری دارید یا صحبت کردن صحیح برای شما بسیار مهم است این مورد را در نظر داشته باشید. همچنین چسباندن براکت ها در پشت دندان ها گاهی باعث برخورد دندان‌های فک مقابل با آنها شده و امکان شکستن بیشتر می باشد و به طور حتم هزینه چسباندن براکت به علت سختی کار در پشت دندان بیشتر است.

هزینه ارتودنسی از پشت دندان:

هزینه ارتودنسی از پشت دندان یا هزینه ارتودنسی لینگوال به علت پیچیدگی انجام و جلسات ملاقات طولانی تر و در فواصل زمانی کوتاه تر در نهایت باعث افزایش هزینه ارتودنسی می شود. حتماً قبل از شروع این نوع درمان مزایا و معایب آن را از دکتر ارتودنسی خود بپرسید.