آنچه به عنوان رنگ کش های ارتودنسی شناخته می‌شود، کش هایی هستند که به وسیله آنها سیم های ارتودنسی به براکت‌های روی دندان متصل می شود. این کش های ارتودنسی می‌توانند با وارد کردن نیروی ارتودنسی به دندان ها کم کم آنها را مرتب بکنند. این کش ها معمولا به وسیله ابزاری که شبیه سوزن گیر می باشد تعویض می‌شود. کودکان معمولاً علاقه‌مند به این هستند که رنگ این کش ها گهگاه در حین ارتودنسی عوض شود. البته استفاده از این کش های رنگی دارای مزایا و معایب است که بهتر است راجع به آن از متخصص ارتودنسی خود سوال کنید.

ارتودنسی رنگی:

اگر طرفدار غذاهای رنگی مثل کاری و سس گوجه فرنگی و نوشیدنی‌های رنگی مثل قهوه و چای هستید بهتر است از کش هایی با رنگ روشن استفاده نکنید. پیشنهاد ما به شما رنگ خاکستری و یا نقره ای می باشد.

رنگ کش ارتودنسی:

بعضی از این رنگ کش ارتودنسی به دندان نمای کثیفی می‌دهد که در نهایت در کاهش بهبود بهداشت دهان موثر هستند. مثلا رنگ های سفید و زرد و سبز بهتر است. توصیه دکتر ارتودنسی خود را جدی بگیرید. همانطور که گفتیم توصیه ما به شما رنگ های تیره و مخصوصا خاکستری و نقره ای در درمان ارتودنسی می باشد، زیرا که علاوه بر ظاهر مناسب تر امکان رعایت بهداشت بهتر را برای شما فراهم می کند. هر چند با توجه به وجود تجاری انواع مختلف رنگ کش ارتودنسی در نهایت در مراکز تخصصی ارتودنسی دکتر فرهاد صدرالدینی متخصص ارتودنسی انتخاب رنگ کش ارتودنسی با خود بیمار است.